Baranek wielkanocny jak zrobić?

baranek wielkanocny

Okres przed Wielkanocą to nie tylko czas zadumy i refleksji. To również czas przygotowywania domu do godnego przeżycia tych świąt. Wiele osób przygotowuje najróżniejsze dekoracje, które stwarzają wspaniały klimat w domu. Jednym z popularnych motywów, jaki kojarzy się ze świętami wielkanocnymi jest baranek. Jak wykorzystać ten motyw i stworzyć ciekawą dekorację?

Baranek z patyczków do uszu

Tak naprawdę to, jak będzie wyglądał baranek zależy od wyobraźni osoby, która tworzy dekoracje. Jednym z bardzo prostych sposób na stworzenie baranka wielkanocnego, jest wykorzystanie zwykłych patyczków do uszu. Do tego potrzebne będą także dwa drewniane spinacze, klej oraz kawałek sztywnego papieru. Na początek dobrze jest wyciąć z tektury kształt głowy i tułów baranka. Wielkość tak naprawdę nie ma znaczenia. Kolejnym krokiem jest przecinanie patyczków w taki sposób, aby zostały tylko bawełniane końce. Potem przy pomocy kleju, można rozpocząć przyklejanie główek do papieru. Najlepiej robić to ,,choinkowo”, gdyż wtedy papier zostanie idealnie zakryty. W podobny sposób można zarobić futerko na głowie i uszy baranka. Następnie zostaje już tylko przykleić spinacze lub kawałki drewna, które będą robiły za nóżki. Można także użyć plastikowych klamerek do prania i owinąć je włóczką.

Baranek wielkanocny z włóczki

Kolejny pomysł to wykonanie baranka za pomocą włóczki. Niezbędne w tym celu będzie zakupienie styropianowych jajek, włóczki w różnych kolorach, filcu, drutu oraz odpowiedniego kleju. Na styropianowe jaja należy nałożyć odpowiednią ilość kleju. Filc następnie tnie się na cienkie paski i nawija na jajko, w taki sposób , aby wyglądał na pofałdowany. Można także wykorzystać w tym celu grubą włóczkę, którą można owinąć jajo. Z cienkiego drutu formuj się głowę baranka wraz z uszami, a następnie owija czarną włóczką. Nogi można wykonać w podobny sposób lub wykorzystać drewniane spinacze, które również można owinąć pasującą włóczką. Całość należy dokładnie przykleić do jaja i pozostawić do wyschnięcia. Zamiast filcu można wykorzystać także materiał, który będzie się dobrze zgniatał. Styropianowe jaja można zakupić w sklepie modelarskim czy plastycznym w najróżniejszych wielkościach i kształtach.

baranek wielkanocny wykonanie

branek wielkanocny wykonanie

Dekoracja z masy solnej – czyli prosty i tani pomysł na dekoracje

Masa solna jest bardzo często wykorzystywana przy pracach plastycznych. Można ją zrobić w domowej kuchni, wykorzystując w tym celu sól, mąkę i wodę. Zatem widać, że jest to tani sposób na domowe dekorację. Z tak przyrządzonej masy solnej można bardzo szybko uformować głowę, tułów i nogi baranka. Następnie dobrze jest odstawić je do wyschnięcia. Na drugi dzień, po upewnieniu się, że całość zaschła, można przystąpić do malowania baranka. Dobór kolorów jest uzależniony od wyobraźni. Aby efekt wyglądał ciekawiej, można także stworzyć futerko baranka. Wystarczy przecisnąć przez praskę do czosnku masę solną. Tak ułożona masa będzie wyglądała bardzo realistycznie. Oczy i twarz baranka można zarówno narysować, ale także przykleić. W sklepach z artykułami papierniczymi dostępnych jest wiele rodzajów plastikowych oczek, które podczas dotykania ruszają się w górę i w dół. Jakie proporcje będą potrzebne do przygotowania masy solnej? Otóż wystarczy szklanka mąki, szklanka wody oraz szklanka soli.

Pomysłów na to, jak zrobić baranka jest naprawdę wiele. Wystarczy tylko użyć swojej wyobraźni i stworzyć ciekawy projekt. Takie baranki będą stanowiły wspaniałą dekorację stołu wielkanocnego i na pewno wzbudzą zainteresowanie przybyłych gości.

Be the first to comment on "Baranek wielkanocny jak zrobić?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*