Dekoracje z szyszek: DIY w pigułce

dekoracje z szyszek

Szyszki świetnie nadają się do dekoracji, dlatego warto się w nie zaopatrzyć. Jesień to świetna pora na zgromadzenie odpowiednich materiałów do przygotowania stroików i ozdób, jakie z powodzeniem mogą urozmaicić wnętrze nie jednego domu oraz mieszkania. Brakuje Ci pomysłów na dekoracje z wykorzystaniem szyszek? Inspiracje znajdziesz w dzisiejszym artykule.

Dekoracje z szyszek: idealne stroiki świąteczne

Aby zrobić samodzielnie stroik świąteczny z wykorzystaniem szyszek, zaopatrz się w kawałek drewna, które będzie stanowiło bazę całego stroika. Może mieć ono kształt okrągły, ale równie odmieni będzie prostokąt. Na okrągłym kawałku drewna rozłóż ścięte wcześniej gałązki świerku i przyklej je klejem na gorąco tak, aby pokryły drewno. W środku przyklej świeczkę, która będzie stanowiła centrum stoika. W kolejnym etapie do gałązek świerku wokół świeczki przyklej przy użyciu kleju na gorąco szyszki oraz inne ozdoby. Mogą być to przegotowane wcześniej w piekarniku kawałki pokrojonych cieniutko pomarańczy, wstążeczki albo mini bombki lub inne ozdoby.

Szyszkowy stroik przy prostokątnym kawałku drewna

Jeżeli posiadasz prostokątny kawałek drewna, możesz również przykleić do niego klejem na gorąco kawałki świerku oraz szyszki. Całość ozdób kawałkami pomarańczy albo innymi ozdobami, jakie masz pod ręką. Taki stroik świetnie będzie się prezentował na świątecznym stoli i choć nie posiada świecy, z pewnością zdobędzie zainteresowanie wielu gości. Tego typu dekoracja może być dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby, która doceni wysiłek włożony w samodzielne wykonanie takiego projektu. Jeżeli zainteresował Cię ten temat, zobacz koniecznie świąteczne dekoracje handmade na stronie https://malafabryczka.pl/kategoria/dekoracje-na-boze-narodzenie/525

Drzewko szyszkowe – coś dla wytrwałych

Jeżeli dysponujesz odpowiednią ilością czasu oraz szyszek, możesz zrobić drzewko szyszkowe. Zaopatrz się w tym celu w ładną doniczkę, którą ozdobisz przy pomocy wstążki. W sklepie z dodatkami do DIY kup styropianową kulę w dużym rozmiarze oraz klej na gorąco. Przy pomocy kleju naklej na kulę szyszki, a następnie wbij w kulę patyczek. W miejscach, gdzie widać styropian możesz przykleić malutkie bombki, żołędzie albo koraliki. Alternatywą dla tego rozwiązania będzie spryskanie całości sprayem. Świetnie będzie wyglądać szczególnie srebrny albo złoty kolor. Patyk przyklej klejem na gorąco do dna doniczki i wypełnij ją mieszanką z gipsu. Na koniec kiedy gips już wyschnie ułóż małe ozdobne kamyczki na wierzchu. Możesz je przykleić na stałe oraz dodać kilka szyszek. Efekt jest naprawdę ciekawy, dlatego warto poświęcić czas na ten projekt.

bożonarodzeniow-dekoracje-z-szyszek

Pomysł na bożonarodzeniowe dekoracje z szyszek

Szyszki na choinkę – alternatywa dla bombek

Jeżeli szukasz dekoracji na choinkę, postaw na szyszki. Ładnie pomalowane kolorowymi farbkami albo spryskane złotym lub srebrnym sprayem w połączeniu z klimatycznymi dodatkami stworzą ciekawą kompozycję na świątecznym drzewku. Ten projekt możesz wykonać wspólnie ze swoimi dziećmi, ponieważ jest bardzo prosty. Pomalowanie szyszek na różne kolory możesz zlecić swoim pociechom. Ostatni etap, którym jest doklejenie do szyszek wstążeczek, na których to ozdoby będą wisiały zostaw dla siebie. Użyj w tym celu kleju na gorąco i pozostaw na chwilę. Tego typu ozdoby zawiesisz na choince, ale równie dobrze mogą stanowić one element wystroju wnętrza jeżeli umieścisz je przy okiennym karniszu. Jeżeli takiego nie posiadasz, wystarczy, że wykorzystasz gałąź, aby zawiesić na niej szyszki i ozdobić je światełkami.

Be the first to comment on "Dekoracje z szyszek: DIY w pigułce"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*