Jak napisać życzenia wielkanocne

piszemy życzenia wielkanocne

Okres przed Wielkanocą to czas zadumy, refleksji i zmian. W tym czasie wykonuje się także najróżniejsze ozdoby i dekoracje świąteczne. Jest to również okres wysyłania życzeń. Wbrew pozorom, w dalszym ciągu istnieją osoby, które zamiast wysyłania smsów z życzeniami, decydują się na tradycyjne metody, jakimi są pocztówki czy listy z życzeniami. Jak w taki razie napisać życzenia Wielkanocne?

Krótkie i sensowne smsy

Doba Internetu i telefonów komórkowych całkowicie zmieniła świat. Nic więc dziwnego w tym, że zdecydowana większość osób, zamiast pisać tradycyjne życzenia świąteczne, decyduje się na krótkie smsy. Nie oznacza to jednak, że jest to złe rozwiązanie. Przede wszystkim liczy się pamięć o bliskich osobach. Wysyłanie smsów jest jednocześnie tanie, ale także naprawdę wygodne. Co wystarczy napisać w takie wiadomości? Jak sprawić, aby życzenia wielkanocne wysłane przez telefon wywołały uśmiech na twarzy adresata? Czasami wystarczy zwykłe: ,,Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Wielkiej Nocy”. To nie muszą być długie, skopiowane z Internetu wierszyki czy rymowanki. Odpowiednie jest jedno zdanie, które wyraża pamięć. Na końcu dobrze jest także zamieścić podpis. Istnieje również wielu zwolenników mmsów. Wbrew pozorom, taki obrazek z życzeniami jest naprawdę miłym zaskoczeniem.

Życzenia wielkanocne napisane na pocztówce

Kiedyś życzenia, czy to urodzinowe czy wielkanocne były pisane na pocztówkach, a następnie wysyłane pocztą. Zapewne każdy, kto otwierał taki list był naprawdę szczęśliwy, gdy widziała piękne pocztówki ze świąteczną grafiką, a na odwrocie napisane ręcznie życzenia. Dziś niestety odchodzi się już od tego rozwiązania, jednak znaleźć można jeszcze wielu zwolenników tradycyjnych pomysłów. Jak zatem napisać życzenia wielkanocne na kartce? Otóż na początek dobrze jest kupić kartę wielkanocną. Najpiękniejsze znajdziecie na https://malafabryczka.pl/kategoria/kartki-wielkanocne/472   Następnie dobrze jest zaopatrzyć się w kopertę i znaczek. Na odwrocie kartki umieszcza się wymieniony wcześniej znaczek i wpisuje dane adresata. Potem nadchodzi kolej na napisanie życzeń. Wskazane jest rozpoczęcie tekstu od zwrotu do adresata. Może być to na przykład: ,,Drodzy Rodzice”, z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy”…, następnie pod tym zwrotem umieszcza się konkretne życzenia. Jak je napisać? Przede wszystkim z serca. Życzenia powinny być przede wszystkim szczere i płynące z głębi serca. Na samym dole dobrze jest zamieścić podpis i datę. Tak wypisaną kartkę można już wysłać do adresata.

Życzenia na wesoło

Proste i zrozumiałe życzenia to idealne rozwiązanie wtedy, gdy kierowane są one do rodziny czy ludzi z pracy. Jednak w przypadku bliskich przyjaciół czy dzieci, można spróbować stworzyć wesołe, rymowane życzenia, które wywołają uśmiech. Oczywiście wymyślenie takich rymowanych życzeń wcale nie jest takie proste. Czego zatem można życzyć? Bardzo często spotkać się można ze zwrotami, które mówią o mokrym Śmingusie Dyngusie. Życzenia dotyczące smacznego jajka czy trzeźwego zajączka wielkanocnego również są miłą alternatywą dla tradycyjnych życzeń.

życzenia wielkanocne jak napisać

życzenia wielkanocne jak napisać

Drukowane życzenia

Czasami spotkać się można z brakiem weny. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, dlatego nie bez powodu, na wielu stronach internetowych spotkać się można z gotowymi życzeniami wielkanocnymi. Oczywiście można z nich jak najbardziej korzystać, jednak nie jest wskazane ich kopiowanie. Podobnie jest w przypadku, kiedy osoba, która chce wysłać życzenia, ma mało czytelne pismo. W takim wypadku lepiej jest napisać życzenia na komputerze, a następnie wydrukować i dołączyć do kartki świątecznej. Te gotowe życzenia bardzo często mają formę wierszyków i rymowanek, dlatego są takie oryginalne.

Wbrew pozorom, napisanie życzeń świątecznych wcale nie należy do najłatwiejszych zadań. Przede wszystkim trzeba pamiętać o zasadach ortografii. Pisanie zwrotów grzecznościowych wielką literą również jest przejawem szacunku. Czasami jednak wystarczy zwykły, krótki sms czy wiadomość mailowa. Przede wszystkim liczy się pamięć o innych osobach w tym szczególnym okresie.

Be the first to comment on "Jak napisać życzenia wielkanocne"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*