Jak ozdobić okno na boże narodzenie

dekorowanie okna boże narodzenie

Ozdoby świąteczne na oknach, potrafią w magiczny sposób podkreślić klimat Świąt Bożego Narodzenia. To również wizytówka dla naszego domu, który widać będzie nawet z daleka. Jak ozdobić okno na okres Świąt Bożego Narodzenia? Poniżej zostaną przedstawione przydatne inspiracje.

Kiedy ozdobić okna na Święta Bożego Narodzenia?

Pierwsze spośród dekoracji świątecznych (Zobacz przepięknie dekoracje na Święta Bożego Narodzenia pod tym adresem), mogą zostać założone w oknach już w pierwszą adwentową niedzielę – girlandy, gałązki i bożonarodzeniowe wianki przepięknie wyglądają nie tylko zawieszone na karniszu, ale również ułożone na parapecie. Obok warto ustawić lampiony, przykładowo w kształcie uroczych domków, świetlne ozdoby albo stylowe świeczniki, które potrafią rozpraszać ciemności zimowe i stworzyć magiczny nastrój.

Świąteczne okna – dekoracje zimowe na parapetach

Jeśli dysponujemy wolnym parapetem, ale nie mamy ochoty umieszczać na nim świec, możemy stworzyć w tymże miejscu malutki odpowiednik zimowej scenerii miasteczka. Bardzo dobrze w takim przypadku sprawdza się kartonowe, piernikowe, metalowe czy też gliniane domki podświetlane w środku za pomocą lampek LED. Jeśli posiadamy w sobie duszę artysty, możemy postarać się uzupełnić je o wywołujące skojarzenia z zimą oraz świętami materiały, niewielkie elementy, na przykład: laski cukrowe, pierniczki, suszone plasterki pomarańczy, orzechy albo nawet rośliny (popularna gwiazda betlejemska albo gałązki iglastych drzew.

Sporą popularność zyskują również świąteczne dekoracje mające świecki, nie zaś religijny wydźwięk, a zatem staroświeckie dziadki do orzechów wykonane z drewna w mundurach, figurki Świętego Mikołaja czy też karuzele z koniami.

okno boże narodzenie

okno boże narodzenie

Okno w blasku świec na Boże Narodzenie

Jeśli szukamy prostej metody na stworzenie atmosfery świątecznej w domu i przystrojenie okien, najszybszym sposobem będzie rozświetlenie pomieszczenia za pomocą świec. Przepięknie prezentować się będą dekoracyjne kandelabry, świeczniki oraz lampiony ze świeczkami, które ustawimy na parapecie okna zasłoniętego firanami, roletami czy też zasłonami. Emitowane przez nie światło odbijając się od powierzchni szkła, rozjaśni pomieszczenie.

W wypadku ozdabianych tradycyjnie okien, gdzie może pojawiać się obawa przed ewentualnym pożarem na skutek zajęcia się ogniem firanek, najlepiej będzie zdecydować się na elektryczną imitację świec, bożonarodzeniowych świeczników czy też adwentowych wieńców. Współcześnie oferowane modele wyglądają bardzo elegancko, emitują ciepłe światło podobne do światła ze świec i są znacznie bardziej bezpieczne, aniżeli naturalny ogień.

Minimalistyczne gwiazdy jako ozdoba na okno

Chociaż okres Świąt Narodzenia kojarzy się nam głównie z wieloma barwami, blaskiem brokatu i światełek, w ten szczególny czas, możemy przyozdobić nasz dom nieco inaczej. Osoby będące miłośnikami prostoty i minimalizmu, winny postawić na dekoracje świąteczne w nordyckim stylu, a zatem w jasnych kolorach, stonowanej palecie barw, o gładkiej strukturze i z brakiem jakichkolwiek ornamentów. Dobrym przykładem, będą bardzo popularne w Skandynawii, a przede wszystkim w Norwegii, ale też w Danii i Szwecji, trójwymiarowe, papierowe gwiazdy. Możemy je zawieszać pojedynczo albo grupowo w każdym spośród okien. W sklepach znajdziemy modele mające oświetlenie Ledowe wewnątrz, za sprawą którego gwiazdy te wieczorami będą delikatnie oświetlać szyby. Gwiazdy wykonane z tektury, możemy z powodzeniem zastosować w roli ozdoby na parapecie okiennym – w takim wydaniu najlepiej sprawdzi się parę gwiazd o różnych wymiarach, niemniej ze spójną kolorystyką.

Be the first to comment on "Jak ozdobić okno na boże narodzenie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*