Jak ozdobić pokój dziecka na święta Bożego Narodzenia

pokój dziecka boże narodzenie

Święta to czas, w którym wszyscy zapominamy o wszelkich problemach i staramy cieszyć się czasem spędzonym z rodziną, przy stole, przy okazji kosztując ulubione potrawy.

Śnieg, otoczenie ludzi, których kochamy i wspólne pielęgnowanie tradycji tworzy klimat, jakiego na próżno szukać podczas innych świąt. Aby jeszcze zwiększyć te pozytywne doznania wieszamy lampki na domu, plotach i pobliskich drzewach. Ubieramy też choinkę przyozdabiając ją na najróżniejsze sposoby, czy to bombkami, światełkami i różnymi figurkami.

Oczywiście dekoracje znajdują się w każdym pokoju, nie pomijając pokoju dziecięcego! Jednak pokój dziecka to wyjątkowa przestrzeń. Pociecha dopiero poznaje tak zwaną magię świąt. Tak więc spędzamy ogrom czasu na planowaniu wszystkiego oraz rozmyślamy jaką kompozycje ułożyć. Częstym pytaniem jakie sobie zadaje wiele osób jest również “Jakie dekoracje kupić?”. Sprawdźmy więc najlepsze opcje dekoracyjne dla pokoju dziecięcego i zobaczmy jak wpleść w niego nieco świątecznej magii!

Mini drzewko bożonarodzeniowe – jakie kupić i jak ustawić kompozycję?

Choinka, którą przystrajamy zazwyczaj znajduje swoje miejsce gdzieś w salonie lub jadalni. Jednak co stoi na przeszkodzie, by dziecko również miało swoją własną? Miniaturowe drzewka potrafią znacząco upiększyć otoczenie.

Zazwyczaj do wyboru mamy bardziej wymyślne, a mniej przypominające realne drzewa oraz te, które starają się jak najbardziej je imitować. Jeśli zamierzamy kupić tylko jedno lub kiedy w pokoju nie ma za dużo miejsca polecam zakupić pierwszą opcje. Natomiast jeśli wolimy drugą opcję zalecam zaopatrzyć się w większą liczbę drzewek, oraz przykładowo na parapecie, półce lub komodzie ułożyć las z prawdziwego zdarzenia. Dodatkowo żeby uzyskać jak najlepszy efekt możemy kupić różne rozmiary tak by całość wyglądała bardziej naturalnie. Świetnie będą się z tym komponować lampki o białym lub nieco żółtym świetle. Jeśli chcemy możemy uzupełnić całość sztucznym śniegiem w postaci przykładowo waty.

Pluszaki i figurki – świetna ozdoba i radość dziecka!

Kto nie lubi pluszowych misiów? To dobry pomysł na prezent w ramach każdej okazji i równie dobrze sprawdzają się jako dekoracja!

Na rynku jest dostępne mnóstwo różnych misiów i innych zwierzątek w czapkach świątecznych, upodobnionych do elfów lub z cukrową łaską w dłoni! Jest również wiele małych figurek elfów, mikołajów i reniferów, które jeśli tylko się postaramy -mogą tworzyć zgraną całość z wcześniej wspomnianymi drzewkami. Oczywiście świetnie sobie poradzą na własną rękę! Kupując kilka pluszaków i ustawiając je to na łóżku lub półce nadamy pomieszczeniu bardziej przytulnego przyjaznego wyglądu, a dodatkowo sprawimy dziecku radość dając mu nową przytulankę.

bożonarodzeniowy pokój dziecka

bożonarodzeniowy pokój dziecka

Ręcznie robione ozdoby – czyli jak miło spędzić czas z rodziną?

Na internecie, na różnych forach internetowych i stronach tematycznych można znaleźć różnorakie dekoracje możliwe do wykonania samodzielnie w zaciszu domowym. Jest to świetny sposób jeśli nie chcemy wydawać dużo pieniędzy i jednocześnie pragniemy zrobić coś kreatywnego z naszym dzieckiem. Jest to tak zwane łączenie przyjemnego z pożytecznym!

Wybór rękodzieła, jakie chcemy wykonać jest bardzo szeroki oraz w pełni zależy od naszego gustu. Możemy stworzyć figurki mikołaja z szyszek, bombki oraz małe choinki z papieru, aniołki z drucików i włóczki oraz wiele wiele więcej. Wystarczy wejść w pierwszą lepszą stronę z takimi rękodziełami i wybrać spośród mnóstwa dostępnych schematów! To przyjemne oraz kreatywne zajęcie, przy którym nikt nie będzie się nudził.

Opcji na udekorowanie pokoju dziecka jest wiele. Koniec końców wszystko zależy od ogólnego wystroju wnętrza i naszego gustu. Pamiętajmy, że całość powinna podobać się głównie dziecku, które najwięcej przebywa w tym pomieszczeniu. Dekorowanie to bardzo przyjemne i rodzinne zajęcie, tak więc to świetna okazja, by zacieśnić więzi z bliskimi!

Be the first to comment on "Jak ozdobić pokój dziecka na święta Bożego Narodzenia"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*