Jak ubrać balkon na święta

balkona na boże narodzenie

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym spędzamy czas w gronie rodzinnym, śpiewamy kolędy, dzielimy się opłatkiem i spożywamy potrawy. Oczywiście, cała celebra tego święta nie ogranicza się tylko do tego, aby zjeść i posiedzieć wspólnie, ale również odpowiednio przygotować mieszkanie na wieczorną kolację, jak również na przyjście Jezusa Chrystusa. Jest jednak takie pomieszczenie w niektórych mieszkaniach, z którym nie wiadomo do końca co zrobić, a jest nim balkon. Mamy kilka pomysłów na to, jak go przystroić.

Balkon na święta wcale nie musi być nudny

Balkon przeważnie kojarzy nam się z pomieszczeniem (o ile tak można je nazwać), przestrzenią, która jest w pewnym sensie neutralna. Nie można jej zbytnio udekorować, ewentualnie możemy zobaczyć na niej płytki podłogowe czy też kolorowe barierki, ale pojawia się pytanie, co zrobić w Wigilię? Aby dodatkowo podkreślić rangę tego wydarzenia, warto wysilić się chociaż w minimalnym stopniu, żeby pokazywał, że świętujemy i jesteśmy w pogodnym nastroju.

W każdym polskim mieście ulice są odpowiednio udekorowane, można zobaczyć mnóstwo ozdób świątecznych, lamp symbolizujących przyjście Mesjasza. Ktoś może powiedzieć, że są to tylko ozdobniki, jednak one kolokwialnie mówiąc “robią robotę”. Co do balkonu, to nie trzeba oczywiście tak bardzo szaleć jak robią to władze miast, ale jednak postawienie chociażby drobnej choinki, przewieszenie przez całą szerokość balkonu świecidełek czy też innych drobnych ozdób w znaczącym stopniu będzie poprawiać nie tylko nasze samopoczucie, ale i osób, które przechodzą obok twojego bloku.

Balkon na święta – a może by tak zaszaleć?

Balkon na święta na pewno nie powinien pozostać nieozdobiony, bo choć zdajemy sobie sprawę, że być może nie to jest najistotniejsze w tym okresie, ale jednak nawet znaki zewnętrzne jak skromne ozdoby, mogą sprawić uśmiech na czyjejś twarzy. Należy pamiętać, że nie każdy ma tyle szczęścia w życiu, żeby spędzać ten czas w gronie najbliższych, jednak nawet nasze przyozdobione balkony są w stanie dodać otuchy samotnym osobom i jednocześnie symbolizować radość w naszym życiu.

Jest jednak pewne rozwiązanie, które idzie krok dalej, aniżeli poprzednia nasza propozycja. Jest nią zdecydowanie, powiedzielibyśmy wariant “z większą pompą”, czyli naładowanie naszego balkonu akcesoriami, które mają świadczyć o świętach. Warto zatem zainstalować nie tylko świecidełka i postawić małą choinkę, ale dodatkowo wywiesić na balkonie łańcuchy, powiesić na oknach naklejki ze św. Mikołajem, które jak najbardziej będą symbolizować nadejście Chrystusa. To, co wyróżnia dobrze przyozdobiony balkon na święta, to kreatywność. Zdecydowana większość z nas ma przynajmniej lekkie zacięcie do wystroju wnętrz i warto się skusić przynajmniej w tym krótkim okresie, wyzwolić z siebie mnóstwo pozytywnej energii, którą zarazimy nie tylko domowników, ale i też innych przechodniów.

bożonarodzeniowy balkon

bożonarodzeniowy-balkon

Jak dostosować balkon na święta do jego przestrzeni?

Nie ma co ukrywać, że wielkość balkonu ma znaczenie. Na pewno możemy sobie pozwolić na wiele więcej w przypadku, gdy mamy dom i z takiej okazji nie jesteśmy ograniczeni, że ktoś nad nami bądź też pod, nie do końca będzie zadowolony z naszej ekstrawagancji związanej z przygotowaniem balkonu na święta. Dla małych balkonów, proponujemy skromniejsze rozwiązania i jeżeli nie ma dużo miejsca, to wystarczy mała choineczka albo po prostu rozłożenie chociażby łańcucha i świecidełek – to bardzo proste, a koszty takiego rozwiązania nie należą do najwyższych.

Posiadacze dużych balkonów, szczególnie w domach własnościowych mogą upiększyć wystrój swojego balkonu nie tylko poprzez to, co widzialne, ale również można od czasu do czasu włączyć piękne polskie kolędy, które wprowadzają nas w odpowiedni nastrój. Duże balkony to duże efekty, które można zastosować, więc jeżeli chcemy iść na całość, to nie ma czego się obawiać, bo święta Bożego Narodzenia są tylko raz do roku. Balkon na święta również w bloku może wyglądać bardzo ładnie, więc zachęcamy do zastosowania się do naszych wskazówek i spędzenia tego czasu jeszcze owocniej niż zwykle.

Be the first to comment on "Jak ubrać balkon na święta"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*