Jak zrobić ozdoby świąteczne z orzechów włoskich

orzech włoski ozdoby świąteczne

Wykonanie dekoracji świątecznych z orzechów włoskich nie jest skomplikowanym procesem. Wystarczy przygotować klej na gorąco oraz dodatkowe ozdoby, by szybko stworzyć stroik podkreślający klimat Bożego Narodzenia. Zaletami orzechów włoskich są trwałość, dobry wygląd oraz brak podatności na psucie się. Dzięki temu raz stworzone dekoracje na długo będą zdobić mieszkanie. Podpowiadamy, jak zrobić ozdoby świąteczne z orzechów włoskich.

Ozdoby świąteczne z orzechów włoskich – pomysły

Jednym z łatwiejszych sposobów na wykorzystanie orzechów włoskich jest stworzenie bombek choinkowych. W tym celu przygotować należy klej na gorąco, sznureczki oraz opcjonalnie kokardki i koraliki. Do skorupki orzecha trzeba przymocować fragment sznurka, który posłuży za zawieszkę na choinkę. Można przyczepić go za pomocą kleju na gorąco, pozostawiając do wyschnięcia. Na przygotowaną bombkę można nanieść dodatkowe ozdoby. Zamocowanie kolorowej kokardki lub koralika w kształcie perełki doda dekoracji wyjątkowego szyku.

Efektownie ozdoby świąteczne z orzechów włoskich mogą mieć również formę figurek stawianych na stół. Szczególnie popularne są choinki, tworzone przez ułożenie na siebie kolejnych warstw orzechów. Skorupki należy przyklejać do siebie za pomocą kleju na gorąco, zaczynając od okrągłej podstawy. Następne piętra choinki trzeba montować do siebie tak, by finalna konstrukcja miała formę stożka. Przygotowaną w ten sposób choinkę z orzechów włoskich można ozdobić ziarenkami kawy, koralikami lub brokatem w sprayu i ustawić na świątecznym stole.

dekoracje świąteczne orzech włoski

dekoracje świąteczne orzech włoski

Jakie inne ozdoby świąteczne z orzechów włoskich wykonać?

Prostym sposobem na wykorzystanie orzechów włoskich do dekoracji mieszkania przed Bożym Narodzeniem jest także stworzenie wieńca świątecznego. Można zdecydować się na jeden z dwóch wariantów – wieniec wiszący, bądź leżący na stole. Oba z nich należy przygotować na planie koła. Najlepiej, jeśli wykorzysta się do tego styropianową formę, która posłuży za stelaż do montowania orzechów i innych ozdób. Do wykonania wieńca można wykorzystać bowiem liczne dekoracje naturalne. Przydadzą się m.in. gałązki świerkowe, wysuszone plastry pomarańczy, ziarna kawy, czy szyszki. Całość można uzupełnić o żołędzie, kokardki ze sznurka jutowego oraz kolorowe koraliki.

Wykonanie wieńca nie jest skomplikowane. Wystarczy przykleić do siebie poszczególne elementy, zaczynając od największych z nich, czyli orzechów włoskich i szyszek. Należy zostawić między nimi wolne przestrzenie, w których umieszczone zostaną żołędzie, gałązki świerkowe i koraliki. Po sklejeniu i odstawieniu do wyschnięcia, całość można spryskać bezbarwnym lakierem. W przypadku wieńców wiszących, warto użyć sznurka jutowego, który posłuży za zawieszkę dekoracji.

Trwałe i piękne ozdoby świąteczne z orzechów włoskich

Ozdoba z orzechów włoskich ma charakter wielosezonowy. Można jej używać przez kilka lat z rzędu, ponieważ naturalne surowce użyte do jej stworzenia nie ulegają psuciu się. Samo wykonanie dekoracji jest proste i wymaga wyłącznie użycia wyobraźni. Pod ręką warto mieć też klej na gorąco, który pomoże w złączeniu poszczególnych elementów ozdoby.

Be the first to comment on "Jak zrobić ozdoby świąteczne z orzechów włoskich"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*