Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

stroik na bożenarodzenie diy

Świąteczny stroik bożonarodzeniowy jest niezwykłą, jedyną w swoim rodzaju i oryginalna ozdobą, która nadaje całemu czasu bardziej gwiazdkowego klimatu. Warto zaznaczyć, iż pięknie ozdobiony wianek można zawiesić zarówno na drzwiach jak i na ścianie lub położyć na elegancko zastawionym stole, stroik bożonarodzeniowy może posłużyć również jako prezent dla bliskich z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W obecnym czasie na rynku znaleźć można bogaty i urozmaicony asortyment w tej branży, jednakże mimo wielu ozdób w sklepach, własnoręcznie wykonany stroik ma niepowtarzalny charakter!

Jaki stroik bożonarodzeniowy- naturalny czy sztuczny?

Na samym początku zastanów się czy chcesz zrobić stroik z żywych składników czy z zakupionych, sztucznych elementów, bowiem jeśli zastosujesz naturalne rośliny i gałązki świerkowe otrzymasz podwójny efekt, zarówno aromatyczny jak i prawdziwy. Natomiast jeśli pragniesz aby Twój stroik bożonarodzeniowy mógł cieszyć oczy przez dłuższy czas, najlepszym rozwiązaniem będzie wykorzystanie sztucznych gałązek choinkowych. Należy podkreślić, że tego rodzaju ozdoba świąteczna będzie o wiele łatwiejsza w układaniu oraz obróbce, dzięki takiemu rozwiązaniu za rok pozostanie Ci tylko wyciągnąć ją z szafy lub pudełka. Również w sklepach znaleźć można wiele uniwersalnych ozdób, które bez żadnego problemu przetrwają wraz ze stroikiem wiele lat!

Świąteczny wianek- inspiracje i pomysły

Bardzo istotne, zanim przystąpisz do tworzenia stroika bożonarodzeniowego ustal precyzyjne całą koncepcję oraz projekt, zaleca się aby w tym celu przejrzeć internet oraz zapoznać się z ofertą sklepów i jarmarków bożonarodzeniowych. Warto szukać ciekawych i nowoczesnych inspiracji, wybierać to co najlepsze, bowiem dzięki temu można uzyskać satysfakcjonujący efekt oraz magiczny świąteczny klimat!

Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?

bożonarodzeniowy stroik

Bożonarodzeniowy stroik

Podstawową rzeczą do stroika są naturalne rośliny, które można zebrać będąc na wsi, ale do ozdabiania można użyć także gotowych bombek i dekoracji świątecznych (https://malafabryczka.pl/kategoria/dekoracje-na-boze-narodzenie/525). Najczęściej stosuje się choinkowe gałązki, małe jabłka oaz tzw. “czerwone kulki”, które znajdują duże zastosowanie na sztucznych stroikach, również bardzo często to tworzenia stroika używa się róży, głogu a także szyszek. Pięknie prezentują się także ozdobne suszone pomarańcze, jednak wiele osób zastanawia się jak je zrobić. Bowiem ich przygotowanie wygląda następująco:

 1. Pomarańcze należy pokroić na plasterki około 0,5 cm.
 2. Piekarnik nagrzać do  temperatury 170 stopni Celsjusza.
 3. Włożyć pomarańcze do piekarnika na 1 lub 2 godziny, w zależności jaki efekt chcesz osiągnąć.

Pamiętaj, że robiąc stroik świąteczny warto przygotować:

 • prawdziwe lub sztuczne gałązki choinkowe
 • sekator, który służy do ich cięcia
 • podstawę (najczęściej jest to styropian)
 • wstążki, kokardki
 • suszone pomarańcze, jabłka
 • szyszki, orzechy
 • oraz inne ozdoby

Stroik bożonarodzeniowy krok po kroku

Tworzenie stroika bożonarodzeniowego składa się z kilku etapów:

 1. Na początku należy przyciąć gałązki sekatorem, aby zakryć nimi styropianową bazę.
 2. Gałązki, które są na spodzie najlepiej przymocować nitką, obkręcając je wokół, natomiast gałązki wierzchnie powinno się powtykać do środka.
 3. Na gotowej podstawie, na sucho ułożyć wszelkie ozdoby według własnych upodobań, a następnie zabrać się za klejenie.
 4. Z zastosowaniem kleju na gorąco przyklejać ozdoby, pistolet z wkładem należy wcześniej dobrze nagrzać, jeśli klej zacznie wyciekać oznacza, że jest odpowiednio gorący. Używając kleju zachowaj ostrożność, aby się nie poparzyć!
 5. Jeśli Twój stroik jest już gotowy odstaw go na chwilę aby wysechł, dla lepszego efektu możesz go spsikać lakierem do włosów.

***

Be the first to comment on "Jak zrobić stroik bożonarodzeniowy?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*