Jak zrobić stroik na drzwi?

srroik na drzwi

Świąteczny wianek na drzwi

Wieszanie wieńca na drzwi podczas okresu Świąt Bożego Narodzenia symbolizuje zaproszenie Jezusa do swojego domu. Zgodnie z chrześcijańskimi wierzeniami, wieniec nawiązuje do cierpienia Chrystusa, a czerwone owoce ostrokrzewu mają podkreślać krew, która została przelana za bliźnich. Wieszany wieniec na drzwi stanowi element dekoracyjny domu. To idealne dopełnienie świątecznej aranżacji. Wianek oczywiście można kupić już gotowy, ale równie warto i przyjemnie przygotować go sobie samemu. Własnoręcznie wykonany wianek ma o wiele więcej magicznego uroku. To nie jest tak skomplikowane jak być może się wydaje. W Internecie można znaleźć wiele przykładowych nagrań jak o wykonać. Można dopasować go do ulubionego stylu – zwykły czy rustykalny, a może jeszcze inny? Warto poświęcić trochę czasu, a efekt będzie zadowalający. Zapewne zachwyci on niejednego domownika i gościa, a szczególnie osobę, która własnoręcznie wykonała taki wianek. Do wykonania potrzeba zaledwie kilku rzeczy.

Wykonanie bożonarodzeniowego wianka na drzwi

stroik na drzwi wykonanie

Stroik na drzwi wykonanie

Pierwszą i najważniejszą rzeczą jest podkład na wianek. To mogą być żywe gałązki świerku albo miękkie gałęzie z drzewa, których zapach będzie kojarzyć się właśnie ze Świętami Bożego Narodzenia. Ewentualnie może to być sztuczna baza, która imituje choinkę. Do samodzielnego wykonania wianka potrzeba zatem kilka drobnych gałązek drzew albo iglastych krzewów czy brzozy, dzikiej róży itp. Poza tym przydadzą się też: cienki drut albo sznurek do mocnego połączenia wspólnie gałązek.

Istotną rolę i piękny wygląd zapewnią odpowiednie ozdoby Bożonarodzeniowe (zobacz koniecznie – https://malafabryczka.pl/kategoria/ozdoby-bozonarodzeniowe/524) . Do dekoracji można użyć np. szyszki, gwiazdki, suszone plastry pomarańczy, gałązki jemioły, drewniane dodatki – zatem wszystko to, co kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia. Obecnie na rynku można zaopatrzyć się w dodatkowe efekty takie jak sztuczny śnieg, a nawet srebrna farba. Wszystkie potrzebne produkty zależą od gustu, aranżacji domu. Na początku trzeba też wybrać czy wianek będzie zawieszony od wewnętrznej czy zewnętrznej strony oraz jak będzie wielki.

W celu wykonania świątecznego wianka należy gałązki wybranej rośliny ułożyć w kształcie koła, gdyż to będzie podstawa ozdoby. Gałązki trzeba połączyć obwiązując je drucikiem/sznurkiem jak najmocniej się da, aby to wszystko razem było spójne i stabilne. Rośliny muszą sztywno przylegać do głównej gałęzi, natomiast te mniejsze można śmiało wyciągnąć luźno, dzięki czemu będzie to ładniej wyglądać. Na koniec wystarczy uformować wszystko na okrągły kształt. Już na tym etapie można dodać pięknego wyglądu spryskując bazę sprayem. W kolejnym etapie mocuje się przygotowane dekoracje bożonarodzeniowe za pomocą cieńszego drucika.

Nowoczesne wianki są zdecydowanie bogatsze dzięki użyciu różnorodnych dekoracji. Obecnie można spotkać nawet zawieszone na nich bombki, łańcuchy. Wszystko zależy od naszej wyobraźni! Bożonarodzeniowe wianki pięknie prezentują się jeśli jest zachowana spójna kolorystyka, aby wszystko razem ładnie pasowało. Typowymi świątecznymi zimowymi kolorami jest przede wszystkim czerwony, złoty i srebrny czy też granatowy. Decydując się na zakup należy pamiętać, że im większa średnica, tym większa również cena. Jak widać – własnoręcznie wykonany wieniec nie tylko dużo mniej kosztuje, ale jest wykonany przede wszystkim tak jak sami sobie wyobrażamy go, a potem można cieszyć się z własnego autorstwa.

***

Be the first to comment on "Jak zrobić stroik na drzwi?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*