Jak zrobić stroik świąteczny na gąbce

stroik świąteczny na gąbce

Wykonując stroik świąteczny na gąbce, możemy wykorzystać wiele przedmiotów, jakie znaleźć można w każdym domu, jak i w parku. Do tej pierwszej grupy zaliczać będą się wstążki, koraliki, ale też z uwagi na okazję – bombki. W szczególności bombki o małych rozmiarach pięknie wkomponują się w każdy świąteczny projekt, ozdabiając go i dodając uroku. Dobrodziejstwa ofiarowane nam przez przyrodę również mogą stanowić ciekawy element naszego projektu. Przede wszystkim podczas spaceru w parku warto pozbierać leżące na ziemi szyszki, czy żołędzie, a nawet większe fragmenty kory, jaka czasem odpada z suchych drzew. Jeśli nie zależy nam na długowieczności stroika, możemy wykorzystać także żywe gałązki drzew iglastych, których dodatkowym walorem będzie świeży, leśny zapach. Wszystkie te przedmioty stanowić będą elementy dekoracyjne, ale nie należy zapominać o tych użytkowych.

Podstawą stroika powinna być gąbka, najlepiej florystyczna, czyli taka dobrze znana z kwiaciarni. Gąbka florystyczna dzięki swojej konsystencji idealnie podtrzyma wszystkie ozdoby, pozostawiając je w takim miejscu, jakie im nadamy. Dodatkowo jest to materiał bardzo lekki, a dzięki temu w razie zrzucenia stroika np. przez dziecko, czy zwierzę, kompozycja nie ulegnie nieodwracalnym szkodom. Inne materiały przydatne do zrobienia stroika, to przede wszystkim nożyczki, klej (najlepiej w pistolecie, ale sprawdzą się też inne rodzaje), sznurek, cienki drucik i farby – w szczególności te w metalicznych odcieniach złota i srebra nadadzą całości świątecznego klimatu.

Jak z zebranych przedmiotów wykonać świąteczny stroik na gąbce?

Na początku należy przygotować gąbkę florystyczną w odpowiednim rozmiarze – zawsze nieco mniejszym, niż przewidywany przez nas wymiar końcowego stroika, ponieważ ozdoby które zamontujemy na gąbce nadbudują jej wielkość. Kiedy już przygotujemy podłoże, należy zaplanować, jaki efekt chcemy uzyskać, najlepiej układając zebrane przez nas ozdoby w luźną aranżację, którą możemy zapamiętać, bądź korzystając z cudów techniki – zrobić zdjęcie, które posłuży za punkt odniesienia. Chcąc pokryć niektóre z ozdób farbą, np. żołędzie, czy szyszki, lepiej zabrać się za to dzień przed składaniem stroika, aby mieć pewność, że farba dobrze wyschnie.

Zastosowanie gąbki pozwala nam na budowanie wielopoziomowych kompozycji, co warto wykorzystać, tworząc najpierw tło, a dopiero później dopieszczając całość szczegółami. Przykładowo dobrze zacząć od przytwierdzenia do gąbki iglastych gałązek, czy to przez ich bezpośrednie wbicie, czy też korzystając z cienkiego drucika. Kiedy gałązki zakryją całą gąbkę, możemy dodać kolejne ozdoby, takie jak szyszki i żołędzie, te pierwsze ponownie najlepiej przytwierdzić drucikiem, z kolei przy żołędziach dobrze sprawdzi się pistolet do kleju na gorąco. Bombki mogą zostać zarówno przyklejone na sztywno, jak i zwisać delikatnie na wstążeczkach, w zależności od własnych preferencji.

stroik na gąbce

Samodzielne wykonanie stroika świątecznego, to idealny sposób na twórcze spędzanie czasu

Czas świąt to przede wszystkim magiczna atmosfera, która towarzyszy nam od najmłodszych lat. Ręczne wykonanie stroika świątecznego nie tylko pozwoli na stworzenie unikalnej ozdoby, ale przede wszystkim będzie okazją do twórczego spędzenia czasu w tym wyjątkowym okresie. Idealne zajęcie dla każdego, zarówno w ramach wyciszenia się po dniu pracy, jak i czasu spędzanego wspólnie z dziećmi. Finalne stroiki mogą posłużyć jako ozdoba, nadająca wnętrzu świątecznego klimatu, ale świetnie sprawdzą się też w roli prezentu dla najbliższych.

Be the first to comment on "Jak zrobić stroik świąteczny na gąbce"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*