Jak zrobić stroik wielkanocny na stół?

stroik na stół wielkanocny

Stroiki wielkanocne można nabyć dosłownie w każdym sklepie, zarówno w supermarketach, jak i niewielkich osiedlowych sklepikach. Wiele osób decyduje się również na zakup droższego stroika wykonanego z materiałów wysokiej jakości. Jednakże warto rozważyć własnoręczne wykonanie wielkanocnej dekoracji. Domowej roboty stroik nada świętom wyjątkowej rodzinnej atmosfery. Przy wielkanocnym stole spotyka się cała rodzina, należy więc zadbać o wyjątkową aranżację, która będzie stanowiła estetyczną dekorację śniadania, bądź uroczystego obiadu. Wielkanocny akcent to również pierwsze wykorzystanie wiosennych pędów, które po świętach rozkwitną w wazonie i wprowadzą letni charakter do domu. 

Stroik wielkanocny na stół – co warto wykorzystać?

Do wykonania stroika na stół wielkanocny warto wykorzystać pędy roślin, które zaczynają kwitnąć w ogrodzie. Symbolem świąt są przede wszystkim jajka, toteż idealnym uzupełnieniem dekoracji staną się wydmuszki w różnych kolorach. Aby stół wielkanocny nabrał wyjątkowej jakości, można wcześniej zasiać rzeżuchę lub owies na wacie. Warto również nabyć drobne elementy dekoracyjne, np. plastikowe jajka lub kwiaty. Duży wybór można odnaleźć w internecie na popularnych serwisach aukcyjnych.

Jakich narzędzi potrzebuję do wykonania aranżacji?

Do wykonania stroika wielkanocnego niezbędne będą nożyczki, drucik, szczypce, taśma klejąca, klej na gorąco oraz dodatkowe akcesoria. Do tworzenia dekoracji świątecznych warto zaangażować dzieci. Wspólna zabawa z pewnością umili czas oczekiwania na święta wielkanocne. Syn lub córka mogą pomagać w przygotowaniu wydmuszek, sianiu rzeżuchy oraz zbierania pędów kwiatów do stroika. Należy jednak pamiętać, aby nie powierzać małym dzieciom ostrych narzędzi. Trudniejsze czynności najlepiej wykonać samodzielnie.

Najlepsze pomysły na estetyczny stroik wielkanocny

Stroik z owsa

Efektowna i niecodzienna propozycja. Najważniejszą rzeczą jest zasianie owsa na gazie lub wacie. Po wykiełkowaniu zboża, należy wziąć niewielki wiklinowy koszyczek, po czym wyłożyć go folią. Na dnie umieszczamy sadzonkę owsa, obok układamy leśny mech. Całość można dodatkowo ozdobić kolorowymi kokardkami, żonkilami oraz pisankami. Stroik wygląda estetycznie również po świętach.

Użyj wykałaczek

Dekoracje na wykałaczkach są proste i tanie w przygotowaniu. Jedynymi rzeczami, które należy zakupić są długie patyczki oraz kolorowy filc. Następnie za pomocą nożyczek wycinamy wzory jajek oraz króliczków (na podstawie szablonu dostępnego w Internecie). Za pomocą kleju łączymy poszczególne części. Całość wbijamy w doniczkę z rzeżuchą lub wkładamy do wazonu z tulipanami.

Wykorzystaj słoik

Od kilku lat popularne są mini ogrody oraz kwiaty rosnące w zamkniętym słoiku. Pojemnik będzie idealny również na zorganizowanie wewnątrz kolorowego stroika świątecznego. Najważniejszy jest słój, który można nabyć w większości supermarketów. Ważne, aby był szeroki i głęboki oraz posiadał dużą pokrywkę. Na dnie układamy mech, bądź rzeżuchę. Następnie bierzemy kilka gałązek młodego drzewa, ewentualnie bukszpanu, i formujemy je w kolisty kształt. Całość należy związać cienkim drucikiem i włożyć do środka. W słoiku można również umieścić wydmuszki z przepiórczych jajek.

stół wielkanocny stroik

stół wielkanocny stroik

Własnoręcznie wykonany stroik wielkanocny stanowi atrakcyjną dekorację świątecznego stołu. Aranżację można wykonywać na wiele sposobów, przy użyciu wielu technik i materiałów. Warto skorzystać z pomocy dzieci, gdyż tworzenie świątecznego stroika może być ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Be the first to comment on "Jak zrobić stroik wielkanocny na stół?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*