Jakie drzewko na choinkę

drzewko na choinkę

Postawienie drzewka to ekscytujący moment, który oznacza początek sezonu Bożego Narodzenia. Wiele rodzin ma tradycję używania żywych drzew w swoich domach – jest coś tak wyjątkowego w zapachu i atmosferze żywego drzewa, z którym sztuczne drzewo nie może konkurować.

Istnieje wiele rodzajów choinek do wyboru, a każda z nich ma swoje odrębne cechy. Jeśli szukasz wysokiego i chudego drzewa, to jodła balsamiczna to świetny wybór. Daglezja ma jednak bardziej kształt piramidy.

Choinki jodłowe

Jodła to jeden z ponad 45 gatunków drzew wiecznie zielonych. Wiecznie zielone drzewa są popularnym rodzajem choinek, ponieważ utrzymują liście przez cały rok. Istnieje wiele rodzajów jodeł i chociaż wszystkie są podobne, każdy rodzaj rośnie w określonym miejscu i ma niepowtarzalny kolor i kształt.

Szlachetna jodła
Jodła szlachetna jest wspaniałym rodzajem choinki ze względu na silny zapach, który wielu osobom kojarzy się z okresem świątecznym. Jej mocne gałązki doskonale nadają się również do dekoracji. Jodła szlachetna rośnie na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku i ma ciemnozielony kolor.

Daglezja
Daglezja, jak wspomniano powyżej, ma kształt wielkiej piramidy, która z pewnością zaprezentuje się w każdym domu podczas świąt Bożego Narodzenia. Rośnie głównie na północno-zachodnim wybrzeżu Pacyfiku, prawie połowa wszystkich choinek w Stanach Zjednoczonych to daglezja. Daglezja jest bardzo pożądana ze względu na ciemnozielony kolor, sezonowy zapach i pełną sylwetkę.

choinka jakie drzewko wybrać

choinka jakie drzewko wybrać

Sosnowe Choinki

Sosny to kolejny gatunek wiecznie zielonych drzew, a obecnie odkryto 126 typów. Sosny są jednymi z najlepszych rodzajów choinek ze względu na swoje niepowtarzalne, a zarazem klasyczne kształty i kolory. Wybierając idealną choinkę dla swojej rodziny na ten sezon świąteczny, sosna z pewnością powinna znaleźć się na liście rodzajów choinek do rozważenia.

Sosna Biała
Jeśli szukasz choinki o jaśniejszym kolorze, to sosna biała jest świetnym wyborem. Rosnąca prawie w całej Ameryce Północnej sosna biała ma jasne, niebiesko-zielone igły, łagodny zapach i wysoki wzrost. Sosna biała jest najlepsza, jeśli planujesz dekorować bez ciężkich ozdób (zobacz piękne ozdobny choinkowe dostępne na stronie internetowej – https://malafabryczka.pl/kategoria/ozdoby-choinkowe/527), ponieważ gałęzie nie są tak mocne jak niektóre inne rodzaje choinek.

Sosna zwyczajna
Sosna zwyczajna pochodzi z Europy i Azji, ale obecnie rośnie we wschodnich Stanach Zjednoczonych. Sosna zwyczajna jest popularną choinką bożonarodzeniową, ponieważ ma klasyczne cechy mocnych gałęzi, średni zapach i ciemnozielony kolor.

Świerkowe choinki

Podobnie jak inne rodzaje choinek, świerki są wiecznie zielone. Świerki rosną w formie stożkowej, dzięki czemu doskonale nadają się do wniesienia do wnętrza w celu dekoracji (zobacz również – https://malafabryczka.pl/kategoria/dekoracje-na-boze-narodzenie/525) . Pozostawione na wolności świerki mogą rosnąć od 60 do 200 stóp wysokości. Chociaż istnieje około 35 rodzajów świerków, używamy tylko trzech z nich jako choinek świątecznych.

Niebieski świerk
Jeśli wolisz białe święta, to niebieski świerk będzie pięknym dodatkiem do Twojego domu. To drzewo wygląda, jakby było przyprószone śniegiem z woskowymi szaroniebieskimi igłami. Świerk niebieski pochodzi z Gór Skalistych i ma gęste liście, idealne do dekoracji. To drzewko ma silny zapach i doskonały kształt choinki.

Biały świerk
Podobnie jak niebieski świerk o jeszcze bardziej matowym kolorze, biały świerk jest świetną opcją dla tych, którzy chcą, aby ich domy przypominały zimową krainę czarów. Wiele osób kupuje sztuczne choinki o wyglądzie przyprószonym śniegiem, ale z białym świerkiem możesz mieć to, co najlepsze z obu światów. To drzewo rośnie w całej Ameryce Północnej i ma mocne gałęzie do ozdabiania.

Cedrowe Choinki

Drzewa cedrowe pochodzą z zachodnich Himalajów, ale obecnie można je znaleźć w całej Ameryce Północnej. W zależności od Twojej lokalizacji, cedrowe choinki mogą, ale nie muszą być bardziej powszechne w Twojej okolicy. Zrozumienie, jak wyglądają tego rodzaju choinki, może być pomocne podczas wyszukiwania.

Czerwony cedr
Ludzie często odnoszą się do czerwonego cedru jako wschodniego czerwonego cedru, ponieważ rośnie w Teksasie, Oklahomie, Nebrasce, Kansas i prawie każdym stanie na wschód od tych stanów. Cedr czerwony ma silny zapach i kształt przypominający piramidę. Czasami może mieć bardziej kształt ołówka, w zależności od drzewa.

Cedr Deodar
Jest wyjątkowy i kapryśny w swoim kształcie i wysokości. Ma formę dużej piramidy, ale jej gałęzie wydają się opadać z gracją w dowolnej kolejności. To jest rodzaj choinki, którą możesz zobaczyć w „How the Grinch Stole Christmas”. Cedr Deodar to doskonały wybór, jeśli chcesz podkreślić swoją obecność lub chcesz udekorować swoje drzewko w zabawny sposób.

 

Be the first to comment on "Jakie drzewko na choinkę"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*