Kartki wielkanocne jak zrobić samemu

kartki wielkanocne

Wielkanoc to radosne święto, celebrujące początek wiosny i wspólne chwile spędzane z bliskimi. W polskiej tradycji nieodłącznie związane jest ze składaniem sobie życzeń; najlepiej osobiście, przy domowym stole, jeśli jednak nie jest to możliwe – pisemnie, za pośrednictwem kartek pocztowych. Dziś zwyczaj wysyłania sobie kartek z życzeniami nieco osłabł, wciąż jednak jest wiele osób, które pielęgnują tą miłą tradycję. Kartka otrzymana od ważnej osoby zawsze sprawia radość, ale taka która wykonana została własnoręcznie, jest źródłem wyjątkowej satysfakcji. Przedstawiamy poradnik, który podpowie Ci, jak wykonać samodzielnie kartkę wielkanocną. Mamy nadzieję, że pomoże wywołać uśmiech na twarzach Twoich bliskich.

Zrobienie kartki wielkanocnej – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jaki należy podjąć, jest wybór odpowiedniego papieru. Powinien być gruby, sztywny i mocny. Znajdziesz go w każdym dobrym sklepie papierniczym. Kolor wybrać możesz dowolnie, pamiętaj jednak, że na ciemnym papierze gorzej widoczne będą elementy dekoracyjne, a także litery. Barwami symbolizującymi Święta Wielkanocy są żółty i zielony – może warto zdecydować się właśnie na nie? Gdy już wyposażysz się w odpowiedni papier, zdecyduj się na format kartki. Najbardziej uniwersalny to A6, czyli 10,5 × 14,8 cm. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by stworzyć kartkę na planie kwadratu lub poziomego prostokąta. Gdy masz już odpowiedni format, zaplanuj kompozycję graficzną, która ma znaleźć się na pierwszej stronie kartki oraz ewentualnie również wewnątrz niej.

kartki wielkanocne wkonanie

kartki wielkanocne wkonanie

Jak udekorować kartkę wielkanocną?

Najpopularniejsze motywy dekoracyjne kartek wielkanocnych to pisanki, koszyk ze święconką, króliczki, kurczaki, bazie i wiosenne kwiaty, zwłaszcza tulipany i żonkile. Swobodnie możesz użyć któregokolwiek z nich lub dodać coś od siebie. Wiesz, że adresat kartki uwielbia koty? Stwórz kompozycję z kociakami wśród pisanek! Jeśli chodzi o technikę wykonania, istnieje duża dowolność. Możesz wykonać rysunek samodzielnie – kredkami, flamastrami, farbami lub pastelami (dobrze dodatkowo zabezpieczyć go wówczas specjalnym impregnatem). Jeśli nie czujesz się dobrze w szkicowaniu, postaw na wycinanki – z dostępnych w sklepach bądź specjalnie wydrukowanych zdjęć i obrazków, wyczarować można prawdziwe cuda. Pamiętaj, by wybrać dobry jakościowo klej, na przykład introligatorski. Nie zapominaj o ozdobnikach – brokat, koraliki, cekiny, piórka, wstążki – wszystko to doda kartce uroku, będąc równocześnie świadectwem Twojego gustu i ulubionego stylu.

Jakie życzenia wpisać do kartki wielkanocnej?

W ostatnich latach bardzo popularne są rymowane, żartobliwe wierszyki, których duży wybór można znaleźć w Internecie. Najczęściej życzy się w nich zdrowia, szczęścia i finansowego powodzenia. Wierszyki nie są złym pomysłem na zabawne życzenia, jednak nic nie zastąpi szczerych słów prosto z serca, adresowanych do rodziny i przyjaciół. Dlatego najlepiej będzie, jeśli samodzielnie wykonana kartka zostanie wzbogacona spersonalizowanymi życzeniami stworzonymi z myślą o drugiej osobie. Razem stworzą wielkanocny upominek, który z pewnością na długo zapadnie obdarowywanemu w pamięci.

Be the first to comment on "Kartki wielkanocne jak zrobić samemu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*