Ozdoby na święta Bożego Narodzenia

ozdoby na świeta bożego narodzenia

Podczas przygotowań do świąt Bożego Narodzenia wiele radości wywołuje wspólne przygotowanie ozdób do dekorowania domu. Samodzielnie ich wykonanie to duża frajda, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W prosty i łatwy sposób można wykonać je samemu, bez potrzeby kupowania gotowych rzeczy.

Ozdoby na święta Bożego Narodzenia do powieszenia na choinkę

Najpopularniejszymi ozdobami na choinkę są oczywiście wszystkim znane łańcuchy. Można je wykonać z dziećmi, mile spędzając przedświąteczny czas. Do zrobienia kolorowego łańcucha musimy posiadać bibułę w wybranych przez nas kolorach albo papier kolorowy oraz klej. Bibułę w dwóch kolorach tniemy na równe paski o szerokości minimum 2 cm, po czym kleimy ich końce i przekładamy w taki sposób, aby nachodziły na siebie w miejscu sklejenia. Kiedy skończą się oba paski, także kleimy ich końce. Do robienia łańcuchów przydaje się również papier kolorowy. Pierwszy pasek kleimy końcami, aby powstało kółko, tak samo robimy z następnym, przewlekając wcześniej pasek przez uzyskany pierścień. Postępujemy tak cały czas, dopóki nie zrobimy łańcucha o docelowej długości.

Ozdoby na święta Bożego Narodzenia do jedzenia

Jak wiadomo, jedzenie odgrywa bardzo ważną rolę podczas świąt. Przebywając w gronie najbliższych, chce się ich uraczyć najlepszymi przysmakami i doskonałymi potrawami. Niektóre łakocie to doskonała propozycja na przystrojenie choinki czy stroika. Świetnie sprawdzą się pierniczki czy ciasteczka korzenne. Wystarczy, kiedy je pięknie udekorujemy, przewleczemy nitką i powiesimy na choince. W dekoracji drzewka przydadzą się również orzechy włoskie, pomarańcze czy jabłka. Takie dekoracje urozmaicą choinkę, oprócz tego pomarańcze przyozdobione goździkami, rozprowadza po pokoju zniewalający zapach.

Jak zrobić ozdobę na Święta Bożego Narodzenia w kształcie gwiazdy?

Z papieru możemy wykonać gwiazdę w wersji 3D, która będzie niezwykle efektywnie prezentować się na choince, czy powieszona przy oknie. Do jej zrobienia musimy przygotować papier z bloku technicznego, taśmę klejąca, nożyczki, zszywacz do papieru. Kartkę w kształcie kwadratu składamy na pół po jej przekątnej, w ten sposób powstanie nam trójkąt, którego następnie składamy na pół. Teraz kartkę przecinamy w 4 miejscach po jej bokach, po czym rozkładamy ją. Sklejamy taśmą jej boki i odwracamy na drugą stronę, po czym sklejamy dwa kolejne rogi. Znowu odwracamy kartkę i robimy to samo, w ten sposób tworzy się nam pierwsze z 6 niezbędnych ramion do zrobienia gwiazdy. Kiedy zrobimy 3 ramiona gwiazdy, zszywamy je ze sobą, potem kolejne 3, a na koniec całość łączymy i zszywamy środkowe części ramion.

Uwielbiana przez dzieci ozdoba na święta Bożego Narodzenia, czyli worek św. Mikołaja

Worek Św. Mikołaja jest bardzo prosty do zrobienia, a dzieciom zapewni wiele radości. Do jego wykonania wystarczy kawałek płótna. Tkaninę składamy i zszywamy po bokach, po czym przewracamy na drugą stronę. Do zawiązania sznurka wykorzystujemy kolorowy sznurek albo tasiemkę. W środku możemy umieścić słodycze, niewielkie upominki czy owoce, to już zależy od nas.

Naturalna ozdoba na Święta Bożego Narodzenia, czyli gałęzie z szyszkami

ozdoby bożoarodzeniowe

Dobrze, jeśli ozdoby świąteczne są naturalne, gdyż to właśnie one wprowadzają do wnętrza najwięcej klimatu. Jako ozdoby sprawdzają się zwłaszcza gałązki świerkowe czy jodłowe, a także ładne surowe drewno. Do przygotowania cudownej świątecznej kompozycji przydadzą się gałązki i trochę szyszek. Szyszki można włożyć do wazonu, słoju czy zawiesić nad stołem. Gałęzie możemy przyozdobić bombkami samodzielnie wykonanymi z papieru. Ciekawy efekt uzyskamy, oświetlając je niewielkimi lampkami choinkowymi. Naturalna dekoracja polecana jest zwłaszcza do wnętrz nowoczesnych, w stylu eko i skandynawskim.

Jak zrobić ozdobę na święta Bożego Narodzenia w postaci wianka na okno?

Aby wykonać wianek na okno, musimy przygotować gałązki eukaliptusa i podstawę do wianka (np. wiklina). Gałązkami rośliny oplatamy całą podstawę, następnie mocujemy klejem albo drucikiem. W ten sposób stworzony wianek na okno można dodatkowo urozmaicić bombkami, suszonymi owocami czy jarzębiną.

Be the first to comment on "Ozdoby na święta Bożego Narodzenia"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*