Pomysły na prezent świąteczny dla mamy

prezent świteczny dla mamy

Wbrew pozorom wybór prezentu świątecznego dla mamy wcale nie jest łatwy. Z jednej strony znamy ją jak nikogo na świecie i powinniśmy wiedzieć, co ją ucieszy najbardziej. Z drugiej strony jednak chcemy, żeby to było coś wyjątkowego i niebanalnego, co pokaże jej, jak bardzo ją kochamy. Co wybrać na prezent świąteczny dla mamy, żeby sprawić jej radość nie tylko w święta, ale i po nich? Sprawdźcie.

3 oryginalne pomysły na prezent świąteczny dla mamy

Najbardziej oryginalne pomysły na prezent powstają z ludzkiej kreatywności. Najlepsze prezenty natomiast to te zrobione własnoręcznie w oparciu o własną kreatywność. Czasem trzeba wykazać się oczywiście pewnymi umiejętnościami, czy odrobiną cierpliwości, żeby stworzyć coś niebanalnego i jedynego w swoim rodzaju, ale warto, ponieważ efekt, jaki możemy osiągnąć, może zaskoczyć nas samych. Jeśli komuś brakuje inspiracji, może czerpać ją z różnych źródeł, takich jak internet, książki, czy cokolwiek innego. Oto 3 pomysły na prezent dla mamy, które możecie wykorzystać, lub w oparciu o nie poszukać swoich własnych:

– własnoręcznie zrobiona biżuteria

Jeśli mama nosi biżuterię, będzie to doskonały pomysł, żeby stworzyć dla niej coś wyjątkowego. Do wyrobu własnoręcznej biżuterii mogą posłużyć gotowe elementy kupione w sklepie, takie jak zapinki, żyłki, czy koraliki, ale też inne rzeczy, które możemy z nimi połączyć, jak ciekawa tkanina, czy oryginalny kamień, lub własnoręcznie pomalowane szkło. Pomysłów może być na tym polu tyle, ile podsuwa komuś wyobraźnia. Zawsze jednak powinniśmy kierować się gustem osoby, którą chcemy obdarować, jej zainteresowaniami, ulubionymi kolorami. Tylko wtedy sprawimy jej prawdziwą radość.

– zestaw spa własnej produkcji

świąteczny prezent dla mamy

Świąteczny prezent dla mamy – domowe spa

Jeśli mama lubi relaksujące kąpiele, warto przygotować własnoręcznie kule do kąpieli i świece o takiej samej nucie zapachowej. Produkcja domowa musującej kuli do kąpieli jest łatwa. Wystarczy do tego kilka składników, których podstawę stanowi soda oczyszczona i kwasek cytrynowy oraz olej. Do tego dodaje się składniki zapachowe, np. lawendę. Gotowe przepisy można znaleźć na blogach i wypróbować. Podobnie jest ze świeczkami. Oczywiście takie produkty można kupić gotowe, ale nigdy nie będą one tak unikalne i oryginalne, jak te stworzone samemu. Taki prezent świąteczny dla mamy będzie czymś niepowtarzalnym, co z pewnością ona doceni.

– album ze zdjęciami opatrzony notatkami

Każda matka zachwyci się przygotowanym specjalnie dla niej albumem ze wspólnymi zdjęciami pod warunkiem, że będą one wzbogacone osobistymi notatkami odświeżającymi wspomnienia. Taki sentymentalny prezent świąteczny dla mamy sprawi, że będzie ona wielokrotnie do niego wracała.

O czym jeszcze należy pamiętać przygotowując świąteczny prezent dla mamy?

Jak widać, prezent świąteczny dla mamy wcale nie musi być drogi, żeby był wyjątkowy. Najważniejszy jest odpowiedni pomysł na prezent. Ważne jest też, jak upominek zapakujemy, Opakowanie i jego personalizacja jest równie ważna jak sam prezent. Warto pomyśleć o estetycznej i oryginalnej formie opakowania oraz dołączeniu karteczki, która powie mamie, że prezent ten został przygotowany specjalnie dla niej.

Prezent świąteczny dla mamy powinien być wyjątkowy i z tego względu warto zadać sobie trochę trudu i zrobić go własnoręcznie, Jeśli jednak nie mamy na to czasu, lub ktoś uzna, że brakuje mu zdolności, warto kupić gotowe rękodzieło. To też będzie coś oryginalnego i niepowtarzalnego, nawet jeśli nie zrobiliśmy tego sami.

Be the first to comment on "Pomysły na prezent świąteczny dla mamy"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*