Zabawki handmade – zaczarowany świat twojego dziecka

zabawki handmade dla dziecka

Zabawki szyte z materiału

Od pewnego czasu obserwujemy istny boom na zabawki ręcznie robione. Cieszą się one olbrzymią popularnością, a pośród nich znajdziemy przepiękne przytulanki, gryzaki i grzechotki dla niemowląt, fantastyczne girlandy do pokoju dziecka, lalki, misie, małpki, zajączki, kotki….. Wyobraźnia twórców nie zna granic. Wśród takich zabawek znajdziemy też niesamowite zestawy, które dzieci z powodzeniem mogą wykorzystać do zabawy „ w dom”, w sklep”, czy „w restaurację”. Mogą to być na przykład niezwykle realistyczne burgery z frytkami, owoce i warzywa, torty, ciastka, pączki i lukrowane oponki. Wszystkie one wyglądają smakowicie, są wręcz idealne na dziecięcy „zabawkowy” talerz. Co więcej są to zabawki szyte z materiału lub dziergane na szydełku, wykonane więc z bezpiecznych materiałów. Zabawa, scenki i wszelkie improwizacje z zabawkami szytymi z materiału to wspaniała przygoda dla twojego dziecka, przygoda która na długo utrwali w nim zaczarowany świat dzieciństwa.

Zabawki handmade – bezpieczna alternatywa

Zabawki szyte z materiału, dziergane na szydełku lub wyrabiane na drutach to zwykle produkty tworzone przez rękodzielników, pracujących z pasją i poświęceniem, dla których najważniejsza jest nie tylko estetyka, ale i bezpieczeństwo oraz pozytywna energia, jaką mogą przekazać dalej. Zabawki wykonywane przez takich twórców wyrabiane są z najlepszej jakości materiałów i przygotowywane z ogromną precyzją. Właśnie ta dbałość o szczegóły sprawia, że zabawki ręcznie robione zdecydowanie lepiej prezentują się na tle zabawek „przemysłowych”.

Zabawki szyte z materiału i dziergane – postaw na kreatywność Twojego dziecka

Otaczanie się pięknem na co dzień sprawia, że chcesz by taki był twój świat. Dlatego wciąż poszukujemy. Poszukujemy unikatowych ubrań, nieprzeciętnych akcesoriów do swojego domu i właśnie nietypowych zabawek. Tworząc czy kupując zabawki szyte z materiału mamy możliwość, by wprowadzić dziecko w taki piękny i oryginalny świat. Uczymy go wrażliwości, pokazujemy inne niesztampowe rozwiązania i przekazujemy wielką naukę – że można działać, tworzyć, że wiele rzeczy sami jesteśmy w stanie wytworzyć przy pomocy własnych rąk, jeśli tylko chcemy. Oczywiście wszystko musi się odbywać sukcesywnie, a trudność i dobór materiałów powinien być odpowiedni do wieku dziecka, bezsprzecznie jednak ziarno chęci tworzenia zasiane już jak najwcześniej, szybko wyda wielkie i piękne plony. Pobudzanie wyobraźni i kreatywności ułatwia zapamiętywanie i efektywną naukę, a także sprawne myślenie, umiejętność improwizacji i radzenia sobie w nowych sytuacjach. Dotarcie do własnych zasobów twórczości zapewnia szybszy rozwój osobisty, a późniejszym czasie także i zawodowy. Warto zatem działać kreatywnie już od najmłodszych lat.

Zabawki handmade sklep

Sklepy oferujące zabawki handmade to doskonała alternatywa dla tych wszystkich, którzy chcą dzielić się oryginalnymi prezentami z innym. To sposób, by zaoferować innym cząstkę tego kreatywnego i oryginalnego świata, zachęcić ich też by sami posmakowali nieprzeciętnych i nietuzinkowych produktów. To też możliwość powrotu do świata dzieciństwa, gdy nasze zabawki często były tworzone przez najbliższych. Pamiętaliśmy i docenialiśmy je przez długie lata. Takie zabawki handmade miały i mają zupełnie inną wartość.

Be the first to comment on "Zabawki handmade – zaczarowany świat twojego dziecka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*