Zając wielkanocny – jak zrobić ?

wykonanie zająca wielkanocnego

W przedświątecznej gonitwie łatwo znaleźć mnóstwo gotowych ozdób wielkanocnych, ale one nie cieszą tak, jak własnoręcznie wykonane.  Piękne dekoracje można wykonać także samodzielnie z kolorowego papieru. Zobacz jak szybko można wykonać zająca, który będzie niósł czekoladowe jajko.

Wielkanoc nie ma klimatu bez świątecznych motywów baranka, kurczaczka, palmy czy zajączka. Dobrze jest zadbać o tę świąteczną oprawę, a zarazem nie stracić zbyt wiele czasu na wykonanie ozdób. Najlepiej postawić na rzecz prostą i efektowną jaką jest zając na czekoladowe jajo.

wykonanie wielkanocnego zająca

wykonanie wielkanocnego zająca

Zając wielkanocny – jak zrobić zająca na czekoladowe jajko ?

            Wspólne wykonanie dekoracji wielkanocnych z rodziną , a zwłaszcza małymi dziećmi to niezwykle wzruszające przeżycie. A radość i uśmiech dzieci będą nagrodą za ten wspólnie spędzony czas. A zając z jajkiem świątecznym, dumnie stojący na wielkanocnym stole, będzie przypominał ten wspólnie spędzony czas. Do przygotowania zająca wielkanocnego na czekoladowe jajo potrzebne będą:

 • farby, pędzelek,
 • 2 cekiny,
 • nożyczki, klej,
 • kawałek fioletowego papieru (6×8 cm),
 • kawałek czerwonego papieru (5,5×6 cm),
 • 2 paski fioletowego papieru (3,8,5 cm),
 • 2 paski czerwonego papieru (2×15 cm),
 • pasek fioletowego papieru (2×15 cm),
 • 2 kawałki czerwonego papieru (4×6,5 cm),
 • różowy i czarny papier do ozdoby

Czas wykonania: około 20 minut.

Jak zrobić zająca wielkanocnego na czekoladowe jajko – krok po kroku

 1. Z kawałka fioletowego papieru wytnij kształt jajka i naklej na prostokąt z czerwonego papieru o wymiarach 5,5×6 cm. Z dwóch fioletowych pasków o wymiarach 3×8,5 cm wytnij uszy i ozdób w środku różowym papierem. Dwa czerwone paski ozdób białą farbą. Możesz zrobić paseczki.
 2. Uszy zająca przyklej do głowy, a czerwone paski ozdobione białą farbą (nogi) przylep do dołu do czerwonego prostokąta, czyli tułowia. Wytnij z dwóch mniejszych prostokątów czerwonego papieru stopy i ozdób je w środku różowym papierem w kształcie serduszek.
 3. Zegnij tułów i nogi zająca, tak żeby powstało miejsce na jajko, długi fioletowy pasek doklej z obu stron tułowia, aby powstało pudełeczko i aby paski podtrzymywały jajo. Ozdób pyszczek zająca cekinami, wytnij nosek, policzki i wąsy.
 4. Doklej do nóg zajączka stopy i ozdoba wielkanocna jest gotowa. Do środka możesz włożyć jeszcze pisankę, kraszankę lub czekoladowe jajo.

Teraz tą piękną własnoręcznie wykonaną ozdobę możesz postawić na stole wśród innych dekoracji świątecznych.

Święta Wielkanocne to przede wszystkim czas spędzony w gronie najbliższych. Domowe porządki, wypieki, święcenie pokarmów i ozdoby, nadają im wyjątkowego klimatu. Samodzielnie barwione jaja, stroiki wielkanocne z gałązek, rzeżucha, bazie, papierowe kosze, jajka, palmy z bibuły i zajączek z koszyczkiem na jajeczko czekoladowe – te wyjątkowe własnoręcznie wykonane ozdoby, dopełniają atmosferę świąteczna i dają wiele satysfakcji z ich wykonania. Wspólnie wykonany zając wielkanocny będzie nie tylko ozdobą , ale i cenną pamiątką z dzieciństwa. A sama praca nad nim odprężeniem i twórczą zabawą.

 

Be the first to comment on "Zając wielkanocny – jak zrobić ?"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*